rytuały

Seria obrazów inspirowanych pierwotnymi rytuałami, które tu rozumiane są jako kluczowe/przełomowe momenty życia. Współcześnie, kiedy coraz częściej, pozbawieni jesteśmy okazji do ich celebrowania zbyt często zdajemy się ich nie zauważać. Inaczej było w pierwotnych kulturach, kiedy tym ważnym wydarrzeniom towarzyszyły różnego rodzaju obrzędy.

pasja zwyczajna

Emocje na granicy bólu i euforii. Obraz ukazuje samotność człowieka cierpiącego, który jednocześnie potrafi rozkoszować się tym stanem. W swoich problemach człowiek zawsze czuje się osamotniony i najważniejszy jednocześnie. Czujemy przypływ boskiej niemal energii i choć odczuwamy ból często umyślnie nie chcemy go porzucać.

akryl na płótnie / 100x120 / 2012
painting an_ordinary_passion.jpg
painting an_ordinary_passion_c.jpg

narodziny

Prosty przekaz, że w życiu można narodzić się kilka razy, pokonując swoje lęki i ograniczenia. Tak jak za pierwszym razem, później również jest to bolesne, ale przynosi wielką satysfakcję.

akryl na płótnie / 100x120 / 2012
painting birth.jpg
painting birth_c.jpg

pierwsza krew

Ukazanie momentu kluczowego w życiu. Budzenie się z letargu, lub doświadczanie czegoś po raz pierwszy. Czasami jest to uczucie równie mocne, co uderzenie w twarz. Kolor czerwony/krew symbolizuje inicjację.

akryl na płótnie / 100x130 / 2012
painting the_first_blood.jpg
painting the_first_blood_c.jpg

śmierć

Obraz inspirowany rytuałami i wierzeniami polskiej wsi. Wierzono, że śmierć przychodzi pod postacią kobiety w białej chuście, która staje za umierającym i zasłania mu oczy. W świecie współczesnym śmierć i starość to tematy tabu zepchnięte na margines. Ten obraz przypomina, że nie zawsze tak było, a tematy te były glęboko zakorzenione w zbiorowej świadomości.

akryl na płótnie / 120x60 / 2012
painting death.jpg
painting death_c.jpg

rytuały

content/rituals/an_ordinary_passion.jpg thumbnail
content/rituals/birth.jpg thumbnail
content/rituals/the_first_blood.jpg thumbnail
content/rituals/death.jpg thumbnail